کد خبر: 1079 | زمان مخابره: ۴:۵۱:۵۳ - دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 309 views | |

غلام محمد زارعی بجای لابیگری و جناح بازی مفت در مجلس، از مشکلات مردم صحبت کرد

سایت خبری تحلیلی مهریان نیوز: پرداختن به مسائل معیشتی بخصوص در استان محروم و توسعه نیافته ای مثل کهگیلویه و بویراحمد همواره مهمترین دغدغه و خواسته مردم از موکلینشان بوده است که مع الوسف در گذشته هیچگونه توجهی به این امر نشد و نمایندگان ادوار گذشته این خطه  بخصوص در دور هفتم و هشتم با وجود ارتباطات گسترده با دولت و مجلس بجای توجه به مردم انرژی و پتانسیل خود را در را مسائل حزبی و جناحی به مصرف رساندند. اما صحبتهای روز گذشته غلام محمد زارعی در مجلس نشان از رویکرد دیگری داشت و آنهم توجه ویژه به مردم و شاید این هم بدلیل لمس کردن مشکلات مردم و حضور در بین آنها بوده است که در گذشته کمتر اتفاق می افتاد. در ادامه این نوشتار گوشه هایی از توجه ویژه غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا را در سخنرانی روز گذشته در صحن علنی مجلس مرور میکنیم. به گزارش مهریان نیوز به نقل از خانه‌ملت: غلام محمد زارعی در نشست علنی روز گذشته(یکشنبه ۱۶ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با ابراز تاسف از تورم شدید و جو روانی ناشی از بازار متلاطم ارز اظهار داشت: این موضوع فشارهای اقتصادی زیادی را به مردم وارد می‌کند و آنچه مسلم است بخش زیادی از وضعیت نابسامان اقتصادی ناشی از سوءمدیریت‌ها است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا با بیان این که اراده جمعی مسئولان و درک شرایط مردم امری مسلم است تصریح کرد: زیبنده این مردم نیست که این چنین در فشارهای اقتصادی شکننده قرار بگیرند و باید مسئولان اجرایی و تمام نمایندگان مجلس با انسجام و همدلی در مسیر خدمت رسانی به مردم گام بردارند. زارعی همچنین به رشادت‌ها، روحیه ظلم‌ستیزی و نیز مقاومت جانانه مردم استان در مقابل رژیم پهلوی اشاره نمودند.

.

زارعی با بیان این که مردم بویراحمد و دنا دلبستگی بسیاری به انقلاب اسلامی دارند یادآور شد: نمونه‌ای از این دلبستگی به انقلاب در دوران دفاع مقدس تجلی یافت که مردم این خطه در عملیات‌های مختلف حضور بسیار فعالی داشتند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان دارای یک درصد مساحت کل کشور ۱۰ درصد آب، ۷۰ درصد گیاهان دارویی، ۲۵ درصد نفت کشوراست. .

وی در ادامه افزود:  کهگیلویه و بویراحمد پایتخت طبیعت ایران است به نحوی که اولین استان در تامین ارزش افزوده کشور است اما به رغم تمام این شرایط و با وجود تمام تلاش‌های مسئولان هنوز آثار محرومیت از چهره این استان زدوده نشده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا تصریح کرد: از مجموع ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و با وجود در اختیار داشتن ۱۰ درصد آب کشور هنوز ۲۳۰ هزار هکتار از این اراضی به صورت دیم کشت می‌شود.

وی سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از صنعت کشور را نیم درصد دانست و گفت: این میزان نیز با ۵۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان اولین استان در تامین ارزش افزوده کشور فاصله بسیار زیادی با استان‌های دیگر دارد و به عنوان آخرین استان در جدول رتبه‌بندی توسعه‌یافتگی کشور قرار دارد.

زارعی با اشاره به نرخ ۲۵ درصدی بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اشتغال به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه مردم این استان است.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: آیا برای پیشرفت یک استان با این همه ظرفیت و پتانسیل نباید تلاش‌های لازم انجام شود؟

زارعی با بیان این که حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا برای برون رفت از وضعیت فعلی نیازمند توجهات ویژه‌ای است گفت: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای کشور حدود نیم درصد است و لذا افزایش آن به ۲ درصد می‌تواند تا حدودی مشکلات را مرتفع کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان اظهار داشت: استفاده از مزایای تبصره ۳ بند الف اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه مبنی بر سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی شرکت‌های دولتی در طرح‌های بزرگ تولیدی و صنعتی استان و اجرای مصوبات سفر هیات دولت به این استان می‌تواند اصلاحی در ساختار موجود باشد.

 مهریان نیوز برای این نماینده خدوم ، پرتلاش و خستگی ناپذیر که آغازگر نطق میان دستورش در جهت رفع گرفتاری و مشکلات مردم بوده است  ، آرزوی توفیق و سربلندی دارد . به امید همراهی مردم عزیز استان چرا که زارعی نه تنها نماینده بویراحمد و دنا بلکه نماینده کل استان است.ارسال نظر


آخرین خبرها